Ürünlerimiz

Rainwater iDrink Alkali Su Arıtma Sistemleri

RNW-2100 Ultraviyole Sistem
( 0 Oylama )

Marka: Rainwater
Model No: RNW-2100
Voltaj: 25W UV Lamba
Ebatlar (GxDxY):

154 x 124 x 464 mm Görüntüle

Ekstra Özellikler: Philips UV Lamba
Arıtma Kapasitesi: 2 Ton / Saat
Garanti: 2 Yıl Garanti
Kullanım Alanları: Ultraviyole Dezenfeksiyon
Distribütor: Rainwater Inc.
Kalite Standartları:

Bilgileri Görüntüle

Prensiplerimiz:

Bilgileri Görüntüle

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

01- Genel Açıklama

UV Dezenfeksiyon Nedir?

Sadeliği ve performansı sayesinde, UV radyasyonla yapılan su sterilizasyonu son bir kaç yılda çok fazla gelişim gösterdi.

Güneş ışınımının bir parçası olan 253.7 nm değerindeki UV radyasyonu yapay olarak yeniden üretilir. Bu şekilde üretilen UV radyasyonu güneş ışığından daha yoğundur - dolayısıyla, su sterilizasyonuna da uygundur.

Bu özel dezenfeksiyon yönteminin lejyonella, mikroplar, bakteriler, virüsler ve tek hücrelileri yok ettiği ve çevreyi de hiçbir şekilde olumsuz etkilemedikleri bilinmektedir.

Sudaki mikroorganizmaları yok etmek ve böylelikle suyu bakteri oranı açısından içilebilir kılmak için ideal yöntemdir. Bu şekilde arıtılmış olan suyun içme kalitesinin değerlendirilmesi için, sudaki kimyasal bileşenlerin ilgili standartları karşılamaları gerekmektedir.

Kullanım Alanları

 • Konutlardaki banyo ve duşlar
 • Gıda hazırlama işleri
 • Amerikan ürerim buzdolapları
 • Soğutulmuş su çeşmeleri
 • Akvaryumlar
 • Durulama
 • Hayvancılık (Tavuk, tavşan, ördek vb. hayvanlara patojenik mikroorganizma içermeyen su sağlanması)

02- Avantajları

Suyu Filtreler (Opsiyonel)<br>
<span><small>UV-Sterilizasyon yöntemleriyle %100 fiziksel dezenfeksiyon</small></span>

Suyu Filtreler (Opsiyonel)
UV-Sterilizasyon yöntemleriyle %100 fiziksel dezenfeksiyon

Filtrenin spiral yapısı siklon etkisi yaratan bir merkezkaç kuvveti üretir ve böylelikle daha büyük partikülleri haznenin dibine taşır. Kalan kontaminantlar ise 5 ila 25 mikron arasında bir filtreleme kapasitesine sahip ve özel ihtiyaçlara göre uyarlanabilen kaliteli bir filtreleme işlemine maruz kalırlar.
Suyu Arıtır (Opsiyonel)<br>
<span><small>Kimyasal eklemeden suyun doğal olarak arıtılması - aşırı doz riski de böylece bertaraf edilir</small></span>

Suyu Arıtır (Opsiyonel)
Kimyasal eklemeden suyun doğal olarak arıtılması - aşırı doz riski de böylece bertaraf edilir

Aktif karbonla yapılan arıtma işlemi sayesinde istenmeyen tat ve kokular ile haşere ve bitki öldürücü kimyasallar sudan atılmış olur. Aktif karbon, kolayca değiştirilebilmesi için ayrı bir kapta tutulur. Üst kapağın vidaları çıkartılarak aktif karbon malzemesi kolayca değiştirilebilir.
Suyu Sterilize Eder<br>
<span><small>Zehirli yan ürünler gelişmez. İnsan sağlığını tehlilkeye sokan mikroorganizmalara karşı etkinliği kanıtlanmıştır</small></span>

Suyu Sterilize Eder
Zehirli yan ürünler gelişmez. İnsan sağlığını tehlilkeye sokan mikroorganizmalara karşı etkinliği kanıtlanmıştır

Bakterisiz bir su kalitesi için UVc su sterilizasyonu. Yağmur suyunun tamamen arıtılmasına son derece uygun.
Kullanımı Kolay<br>
<span><small>Kolay kurulum ve kullanım ile daha az bakım gereksinimi sağlar. </small></span>

Kullanımı Kolay
Kolay kurulum ve kullanım ile daha az bakım gereksinimi sağlar.

Lamba değişimi için cihaz ele alındığında, UV lambayı çıkartıp yerine yenisini koymak için UV’yi yalnızca 5° döndürmek yeterli olacaktır.
Ön Filtreleme<br>
<span><small>Suda istenmeyen bir tat ve koku bulunmaz.</small></span>

Ön Filtreleme
Suda istenmeyen bir tat ve koku bulunmaz.

Optimum UV-sterilizasyon işlemini gerçekleştirmek için, su, tüm UV-Sterilizasyon işlemlerinden önce tortulardan arındırılmış olmalıdır.

UV Konumlandırma

UV Konumlandırma

Tüm kompozit su arıtma sistemlerinde, UV-sterilizatörü her zaman son parça olarak konumlandırılır.
ÖNEMLİ

ÖNEMLİ

Lamba yılda bir kez degistirilmedigi takdirde, UV-sterilizatörünüz verimli ıçalısmayacaktır. Bir yıllık kullanımın ardııından lambanın mavi ısık veriyor olması cihazınızın verimli çalıstıgı anlamına gelmez.

03- Uygulamalar

01

Yağmur Suyu

Yağmur suyunun UV-Sterilizasyonu çok fazla sayıda uygulamaya güvenli su sağlamaktadır.
02

Sondaj Suyu, Kuyuları

Kuyu suyunun UV-Sterilizasyonu her türlü patojenik kirlenmeyi önlemektedir.
03

Musluk Suyu

Musluk suyunun UV-Sterilizasyonu en detaylı talepleri bile karşılayacak birinci kalitede su sağlar.
04

Kaynak Suyu, Yer Üstü Suyu

Bu tip suların UV-Sterilizasyonu bakteri oranı açısından değişmez bir su kalitesi sağlar.
05

Tanklarda Muhafaza Edilen Sular (Karavanlar, Tekneler v.b.)

UV-Sterilizasyonu sayesinde tanklarda muhafaza edilen sular sağlıklı olmalı sürdürecektir.

04- Nasıl Arıtır?

Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Sadeliği ve performansı sayesinde, UV radyasyonla yapılan su sterilizasyonu son bir kaç yılda çok fazla gelişim gösterdi.

Güneş ışınımının bir parçası olan 253.7 nm değerindeki UV radyasyonu yapay olarak yeniden üretilir. Bu şekilde üretilen UV radyasyonu güneş ışığından daha yoğundur - dolayısıyla, su sterilizasyonuna da uygundur.

Bu özel dezenfeksiyon yönteminin lejyonella, mikroplar, bakteriler, virüsler ve tek hücrelileri yok ettiği ve çevreyi de hiçbir şekilde olumsuz etkilemedikleri bilinmektedir.

Sudaki mikroorganizmaları yok etmek ve böylelikle suyu bakteri oranı açısından içilebilir kılmak için ideal yöntemdir. Bu şekilde arıtılmış olan suyun içme kalitesinin değerlendirilmesi için, sudaki kimyasal bileşenlerin ilgili standartları karşılamaları gerekmektedir.

Rainwater ile Gelen UV Avantajları

 • Diğer UV cihazlarına kıyasla daha kompakt
 • Entegre bir debi azaltıcı sayesinde optimum arıtma garantisi
 • Daha kolay bir bakım süreci için pratik bakım planı
 • Birinci kalite bileşenler
 • Profesyonel yapı
 • Bio-doz ölçümü testleriyle kanıtlanmış etkili arıtma
 • Kapasite genişliği: Saatte 1~10 metreküp arasında
 • Ekipman: Temel veya tam kapsamlı seçenekler
 • UV + mekanik filtre ile aktif karbonu bir arada kullanma olanağı

Rainwater Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Rainwater Su Yumuşatma Sistemi Nasıl Çalışır?

05- Opsiyonel

İçme Suyu Sistemi Öncesi Kullanım

Eğer suyunuz fazla tortulu ve kirli ise içme suyu arıtım sisteminden önce kullanılarak hem daha sağlıklı bir su almanızı sağlar, hem de arıtma sisteminizin ömrünü uzatır.

Genel Arıtma Sistemi İle Kullanım

Genel arıtma sistemi öncesinde tortu filtrasyonu kullanımı, suyunuzun yumuşatılmadan önce ön filtrasyondan geçeker tortu ve çökeltilerden arınmasını sağlar. Bu sayede daha sağlıklı suya kavuşursunuz.

06- Bağlantı Ekipmanları

Rainwater içme suyu arıtma sistemlerinde kullanılan tüm tertibat malzemeleri PARKER - LIQUIFIT - LEGRIS marka olup, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetmelikleri FDA, CFR21 ve NSF ile uyumludur.
Bağlantı Ekipmanları
Bağlantı Ekipmanları

07- Teknolojisi

Nasa Teknolojisi Reverse Osmos Sistemi

Ters osmos teknolojisi, ilk olarak Nasa tarafından, donanmaya temiz içme suyu temin etmek amacıyla geliştirilen önemli bir buluştur. Ters osmos işlemi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran bulunan iki çözeltinin iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi prensibine dayanır.

Ozmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya, bir pompa veya şebeke hattı basıncı ile ozmotik basınçtan daha yüksek bir basınç uygulandığında, işlem ters osmos adını alır ve yarı geçirgen membran, sadece temiz suyu geçirerek suyun içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüslerve bakterilerden arındırır.

Yüksek teknolojinin insanlığa armağanı olan RO; Ters Ozmoz sistemi, yaşam kaynağı suyun vucuttaki biyolojik yararlanımını maksimum seviyeye taşımaktadır. Bu teknoloji NASA tarafından geliştirilmiştir.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri,RO teknolojisi ile bol oksijenli dünyanın en iyi suyunu, beklemeden, kuşku duymadan tüketmenizi garanti altına alır. 8,5 pH değeri ile gerçek alkali suyun yararlarını vucudunuzda da fark edeceksiniz. Alkali ortamda dokuların daha sağlıklı çalıştığı, detoks etkisi ile oksidanları vucuttan daha kolay attığı bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır.

Biz su’yuz. Bedenimizin %70’i sudan oluşmaktadır. Vücudun günlük 2-2,5 litre suya ihtiyacı vardır. Baş ağrısı, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, böbrek enfeksiyonları, su açlığının en temel belirtileridir. Ve içtiğimiz sıvılar asla suyun yerini tutamaz.

Alkali Hidrojene Suyun Yararları

Dr. Susan Lark, M. D, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi (2002) ve Başarının Kimyasının yazarı:

Vücudunuz alkali bir çevrede sağlık kazanır, çünkü alkali ortamda asidik ortamdan daha verimli bir detoks mümkündür. Alkalin bir çevrede dokularınız daha verimli bir şekilde kirliliklerden kurtulur. Kanserli hastalar beslenme tedavisine başlamak için ofisime geldiğinde bedenleri neredeyse her zaman daha asidik ve toksiktir. Ilk isim alkalin su ile asidik olmuş dokularını temizlemektir.

Doğal Su Filtreleme Sistemi (Natural Treatment)

Kanserin Gerçek Sebebi

Dr. Herman Ahira'nın "Asit & Alkali Dengesi" adlı kitabında belirttiği üzere; Hücrenin su kaybettiği durumlarda özellikle kan asidik hale gelir.İlk belirtiler yorgunluk, bıkkınlık, soğuk algınlığına eğimli olmak ve benzerilerdir. Keiichi Morishatahm “Kanserin Gizli Gerçeği" adlı kitabına göre eğer kandaki asidik oluşumda aşırı artış olursa, kan alkali koşullarını korumak için bu aşırı asidik maddeleri kaçınılmaz olarak vücuttaki bazı bölgelere depolayacaktır.

Rainwater RO Pure Sistemi, tıpkı bir ağacın kılcal köklerinden başlayıp, gövdeden yapraklara kadar devam eden su transferinde olduğu gibi önce kum, taş, tortu gibi iri partikülleri, böcek ilaçlarını ve zararlı kimyasalları, arsenik, cıva gibi ağır metalleri, mikropları kusursuzca filtreler. PH 8,5 değerinde Ca, K, Na, Mg gibi yararlı mineralleri zenginleşmiş dünyanın en iyi alkali suyunu tüketmenizi garanti altına alır.

Eylem Çağrısı Logo

Bayilik / Teknik Servis / Çözüm Ortaklığı

Türkiye'nin Alkali Su'da 1 Numaralı Sistemi için Bayimiz, Teknik Servisimiz veya Çözüm Ortağımız olmak isterseniz, sizleri bekliyoruz.

10 Yıl Garanti (2+8)

10 Yıl Garanti (2+8)

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

24 Saat Call Center Desteği

24 Saat Call Center Desteği

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta