Ürünlerimiz

Rainwater iDrink Alkali Su Arıtma Sistemleri

RWS 8 Villa / Daire Genel Arıtma Sistemi
( 1 Oylama )

Marka: Rainwater
Model No: RWS-8
Ebatlar (GxDxY):

352 x 442 x 690 mm Görüntüle

Ekstra Özellikler: Bilgisayar Kontrollü
Arıtma Kapasitesi: 2000 Lt / Gün
Garanti: 10 Yıl Garanti
Kullanım Alanları: Genel Kullanım Su Yumuşatma
Distribütor: Rainwater Inc.
Kalite Standartları:

Bilgileri Görüntüle

Prensiplerimiz:

Bilgileri Görüntüle

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

01- Genel Açıklama

Sert Su Nedir?

Günümüzde, evlerin büyük bir çogunluğu sert suyun etkileri ile savaşmaktadırlar. Peki, sert su nedir? Sularımızın tümü yağmurdan elde edilir ve yağmurların yağdıgı yere göre su yumuşak kalır ya da çesitli yabancı maddeler tarafından kirletilir.

Su, güçlü bir çözücüdür, toprak ve kayaların içerisinden geçerken tüm yabancı maddeleri beraberinde götürür. Çok bilinen iki mineral kalsiyum ve magnezyum suyunuzun sertleşmesine neden olur. Sert suyun eviniz ve aileniz üzerindeki negatif etkilerini hiç düşündünüz mü?

Yumuşak Suyun Evinizde Fark Yaratmasına İzin Verin!

Rainwater yumuşatma cihazı, suyunuzun verdiği hissi değiştirecektir. Saçınızı şampuanladıktan sonra daha parlak ve ipeksi saçlara sahip olduğunuzu görecek ve sinekkaydı tıraşın keyfini süreceksiniz.

Tabak ve bardaklardaki çizikleri ve lekeleri azaltın, çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra daha beyaz, daha parlak ve yumuşak kıyafetlerin ve havluların tadını çıkarın! Yumuşak su, günlük yaşantınızı her açıdan iyileştirecektir.

Bu sayede evdeki çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve su ile çalışan tüm cihazlarınızı tortu ve kireçten korumuş olacak, ömrü uzayacaktır.

“Temiz ve yumusak bir cilt, daha beyaz kıyafetler, lekesiz tabaklar ve temizlemesi kolay banyolar, dusakabinler. Rainwater, sizin için kolaylık!”

02- Avantajları

01

Rainwater Enerji Tasarrufu Sağlar

Isınmanın etkisiyle metal yüzeylerde biriken, tabakaya dönüşen kireç, özelikle kombi, şofben termosifon gibi ısıtıcılarda enerji maliyetlerini arttırmaktadır. Rainwater Su Arıtma Teknolojisi, sahip olduğu üstün teknoloji ile sudaki kireci filtreleyerek enerji verimliliğini yükseltmektedir. Amerikan Enerji Bakanlığı verilerine göre su ısıtmada %15-48 arasında tasarruf ve kâr sağlamaktadır.
02

Rainwater Pahalı Onarım Maliyetlerini Önler

Kireç, tortu, kum ve zararlı mineraller, evlerimizdeki su boruları ile çamaşır ve bulaşık makinesi, kombi,ütü gibi aletlerde birikerek ciddi hasarlara yol açmaktadır. Rainwater Su Arıtma Sistemleri, mükemmel çalışan yumuşatma sistemi ile pahalı onarım maliyetlerini önler.
03

Rainwater Deterjan Tüketimini Azaltır

Mükemmel 4'lü filtreleme teknolojisi ile sudaki kireci sorun olmaktan çıkartan Rainwater Su Arıtma Sistemleri, deterjan ve yumuşatıcı tüketimini %50 oranında azaltmaktadır. Çözünürlük artışı sayesinde leke temizliğini kusursuzlaştırıp, daha düşük ısılarda daha ideal temizlik sağlar. Giysilerin ömrü uzar, beyazlar grileşmez, çimen pasi kan, kahve, çikolata gibi inatçı lekeler daha kolay çıkar.
04

Rainwater Sağlığınızı Destekler

Rainwater Su Aurtma Sistemleri, kişisel temizlik ve bakım için kullanılan suyun cilde ipeksi bir yumuşaklık vermesini sağlar.
05

Bulaşıkta Tasarruf Sağlar

Bulaşık makinesinde %70 tasarruf sağlar. Bardakların zamanla buzlanmasına yol açan tahribatı önler. Daha az deterjan ile daha düşük ısılarda temizlik sunar. Deterjan ve yumuşatıcı tüketimini %50 oranında azaltarak tuza gereksinimi ortadan kaldırır.
06

Rainwater ile Güvendesiniz

Rainwater güvencesine sahiptüm cihazların garanti süresi (10 yıl boyunca) bakım ve servis ücretleri, yetkili servislerce düzenli yapıldığı taktirde, cihazlardan kaynaklı su basması dahil tüm şahsi ve 3. şahıslara vereceği zararlar sigorta ile güvence altıntadır.

03- Faydaları

Su Arıtma Cihazımızı Kullanmanız için 10 Neden

Su Yumusatma Cihazımızı Hemen Bugün Kullanmanız İçin 10 Neden!

01
Suyunuzdaki sertliği gidererek evinize iyi ve temiz bir su verir.
02
Su yumuşatıcısı ev aletlerinin ömrünü uzatır, onarım ve değiştirme maliyetlerini düşürür.
03
Banyolarda, duşakabinlerde, lavabolarda ve su ısıtıcılarında lekelere neden olan sudaki mineraller filtrelenir.
04
Deterjanlardan, temizlik ürünlerinden, şampuan ve saç kremlerinden % 50’den fazla tasarruf yapabilirsiniz.
05
Su yumuşatıcısı cilt problemlerini ve tahrişleri azaltmaya yardımcı olur, kuru kaşıntı hissini ortadan kaldırır; böylece Rainwater ile doğal olarak nefes alabilen pürüzsüz ve sağlıklı bir cildin keyfine varırsınız.
06
Suyu içtiğinizde daha lezzetli olduğunu fark edersiniz.
07
Temizlik daha kolay olacağından ve daha kısa süreceğinden daha fazla boş vaktiniz olur.
08
Bir su yumuşatıcısı, faturalarınızı %20 oranında düşürerek ısıtma sistemlerinizin verimliliğini arttırır.
09
Çamaşır makineniz yumuşak su ile daha iyi bir iş çıkaracaktır; mineral tortuları olmadan çamaşırlarınız daha uzun ömürlü olacaktır.
10
Elektrik, deterjanlar, ısıtma masrafları vb. konusundaki tüm tasarruflar su yumuşatıcısına yapılan bir seferlik yatırımdan çok daha fazlasına karşılık gelmektedir. Daha da iyisi, ortalama 4 kişilik bir aile için, bir su yumuşatıcı birkaç yıl içinde kendi masrafını çıkarır.

04- Uygulama Örnekleri

05- Nasıl Arıtır?

Rainwater Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

01
Ham arıtılmamış su Rainwater'ın benzersiz 8 devreli kontrol vanasına girer ve reçine tankına doğru aşağıya akar.
02
Su, özel "İyon Değişim" reçinesinden geçtikçe filtrelenir ve yumuşatılır. Belirli istenmeyen yabancı maddeler reçinede ve reçine üzerindeiyonik olarak tutulurlar.
03
Suyun tamamen kondisyonlanmasından sonra tesisat borusundan ve kontrol vanası ile reçine tankından çıkar
04
Zamanlı aralıklarda benzersiz 8 devreli yenileme yer almaktadır. Tekrar canlandırıcı olarak tuzu kullanarak tutulan yabancı maddeler aşağıya akıtılır. Sonra ünite bir sonraki hazırlama devresine kendisini hazırlar.

Rainwater Su Yumuşatma Sistemi Nasıl Çalışır?

01
Suda bulunan çözünmüş Ca ve Mg iyonları sertliğe neden olur. İyon değişimi yöntemiyle suya sertlik veren bu iyonların alınması işlemine yumuşatma adı verilir.
02
Sert su, enerji sarfiyatını, temizlik maddesi kullanımını ve kimyasal maddelerin tüketimini arttırır. Ayrıca tesisatlarda, ısıtıcı cihazlarda, çamaşır, bulaşık, ütü gibi makinalarda, boya ve apre tesislerinde telafisi mümkün olmayan arıza oluşturur.
03
Su yumuşatma cihazı, reçine tankından oluşan yumuşatma üniteleridir. Rejenerasyon işlemi zamana, kullanılan su debisine veya çıkış suyu sertliğinin kontrolüne bağlı olarak gerçekleştirilecek şekilde tasarlanabilir.
04
Tek tanktan oluşan ünitelerde, yumuşatma kapasitesi dolduğunda ünite rejenerasyona geçecek esnada sisteme gönderilen su yumuşatılmamış ham su olacaktır. Kesintisiz yumuşak su eldesi için tandem (iki tanklı) su yumuşatma cihazları kullanılmaktadır.
05
Tek kolonlu otomatik yumuşatma üniteleri, fazla su tüketmeyen konutlar, ofisler, gece vardiyası olmayan fabrikalar, tekstil ve gıda endüstrisi, endüstriyel mutfaklar, soğutma sistemleri, temizlik şirketleri, sıcak su ve buhar kazanları, araç yıkama tesisleri ve oteller için uygundur.

06- Opsiyonel

Yumuşatılmış Suyun İçme Suyu Sistemine Bağlanması

Paket olarak sahip olabileceğiniz yumuşatma sistemi ve tezgah altı alkali su arıtma sistemi sayesinde hem tüm kullanım suyunuzun hem de içme suyunuzun sağlıklı olmasını sağlayabilir, kalitesini arttırabilirsiniz.

Ultraviyole Sistemi ile Birlikte Kullanım

Ultraviyole sistem sayesinde suya karışan tüm mikroorganizmalar ve bakterilerden kurtulur, genel yumuşatma sistemi sayesinde ise sudaki klor, kireç ve tortulardan kurtulursunuz.

07- Bağlantı Ekipmanları

Rainwater içme suyu arıtma sistemlerinde kullanılan tüm tertibat malzemeleri PARKER - LIQUIFIT - LEGRIS marka olup, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetmelikleri FDA, CFR21 ve NSF ile uyumludur.
Bağlantı Ekipmanları
Bağlantı Ekipmanları

08- Teknolojisi

Nasa Teknolojisi Reverse Osmos Sistemi

Ters osmos teknolojisi, ilk olarak Nasa tarafından, donanmaya temiz içme suyu temin etmek amacıyla geliştirilen önemli bir buluştur. Ters osmos işlemi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran bulunan iki çözeltinin iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi prensibine dayanır.

Ozmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya, bir pompa veya şebeke hattı basıncı ile ozmotik basınçtan daha yüksek bir basınç uygulandığında, işlem ters osmos adını alır ve yarı geçirgen membran, sadece temiz suyu geçirerek suyun içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüslerve bakterilerden arındırır.

Yüksek teknolojinin insanlığa armağanı olan RO; Ters Ozmoz sistemi, yaşam kaynağı suyun vucuttaki biyolojik yararlanımını maksimum seviyeye taşımaktadır. Bu teknoloji NASA tarafından geliştirilmiştir.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri,RO teknolojisi ile bol oksijenli dünyanın en iyi suyunu, beklemeden, kuşku duymadan tüketmenizi garanti altına alır. 8,5 pH değeri ile gerçek alkali suyun yararlarını vucudunuzda da fark edeceksiniz. Alkali ortamda dokuların daha sağlıklı çalıştığı, detoks etkisi ile oksidanları vucuttan daha kolay attığı bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır.

Biz su’yuz. Bedenimizin %70’i sudan oluşmaktadır. Vücudun günlük 2-2,5 litre suya ihtiyacı vardır. Baş ağrısı, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, böbrek enfeksiyonları, su açlığının en temel belirtileridir. Ve içtiğimiz sıvılar asla suyun yerini tutamaz.

Alkali Hidrojene Suyun Yararları

Dr. Susan Lark, M. D, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi (2002) ve Başarının Kimyasının yazarı:

Vücudunuz alkali bir çevrede sağlık kazanır, çünkü alkali ortamda asidik ortamdan daha verimli bir detoks mümkündür. Alkalin bir çevrede dokularınız daha verimli bir şekilde kirliliklerden kurtulur. Kanserli hastalar beslenme tedavisine başlamak için ofisime geldiğinde bedenleri neredeyse her zaman daha asidik ve toksiktir. Ilk isim alkalin su ile asidik olmuş dokularını temizlemektir.

Doğal Su Filtreleme Sistemi (Natural Treatment)

Kanserin Gerçek Sebebi

Dr. Herman Ahira'nın "Asit & Alkali Dengesi" adlı kitabında belirttiği üzere; Hücrenin su kaybettiği durumlarda özellikle kan asidik hale gelir.İlk belirtiler yorgunluk, bıkkınlık, soğuk algınlığına eğimli olmak ve benzerilerdir. Keiichi Morishatahm “Kanserin Gizli Gerçeği" adlı kitabına göre eğer kandaki asidik oluşumda aşırı artış olursa, kan alkali koşullarını korumak için bu aşırı asidik maddeleri kaçınılmaz olarak vücuttaki bazı bölgelere depolayacaktır.

Rainwater RO Pure Sistemi, tıpkı bir ağacın kılcal köklerinden başlayıp, gövdeden yapraklara kadar devam eden su transferinde olduğu gibi önce kum, taş, tortu gibi iri partikülleri, böcek ilaçlarını ve zararlı kimyasalları, arsenik, cıva gibi ağır metalleri, mikropları kusursuzca filtreler. PH 8,5 değerinde Ca, K, Na, Mg gibi yararlı mineralleri zenginleşmiş dünyanın en iyi alkali suyunu tüketmenizi garanti altına alır.

Eylem Çağrısı Logo

Bayilik / Teknik Servis / Çözüm Ortaklığı

Türkiye'nin Alkali Su'da 1 Numaralı Sistemi için Bayimiz, Teknik Servisimiz veya Çözüm Ortağımız olmak isterseniz, sizleri bekliyoruz.

10 Yıl Garanti (2+8)

10 Yıl Garanti (2+8)

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

24 Saat Call Center Desteği

24 Saat Call Center Desteği

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta