Blog

Rainwater Alkali Su Arıtma Sistemleri Makaleleri

Alkali Su İle Kilo Verme

Alkali Su İle Kilo Verme

Yaşamın var oluşunun temel taşı sudur. Bundandır ki sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı “su”dur. Herkes sağlıklı bir yaşam için kilo vermenin yollarını bulmaya çalışıyor. Kilo vermek için vücuda gereksiz ilaç almak ve çeşitli cerrahi operasyonlara başvurmak yerine, vücudun yağ atması için en iyi yol; arıtma su, yani alkali su içmektir.

Su ve sağlık birbirleriyle kesinlikle doğru orantılıdır. Vücudumuzun en önemli unsuru olan su, farklı vücut organlarının mükemmel işleyişine yardımcı olur.

Alkali su, fazla kilolarıyla sorun yaşayanlar için mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Bugünün diyetleri, çoğunlukla vücuttaki asidi önemli ölçüde arttıran sağlıksız yiyeceklerden oluşur. Sonuç olarak, vücut asitleri nötralize etmek için daha fazla yağ hücresi oluşturur. Bu, kaçınılmaz olarak istenmeyen kilo artışı ile sonuçlanır. Alkali su ise; doğal olarak vücuttaki asitleri nötralize eder.

Alkali Su Kilo Vermeye Nasıl Yardımcı Olur?

1.Su Metabolizmanızı hızlandırır: Su içmek metabolizma hızına katkı sağlarken alkali su içmek metabolizma hızını daha da arttırır. Alkali suyu soğuk içmek ise daha da iyidir. Alkali suyu soğuk içerseniz, vücudunuz ısınmak için fazladan kalori yakacaktır.

2.Kendinizi tok hissetmenize yardımcı olur: Yemeklerden önce kendinizi doygun hissetmek ve gereğinden fazla yememek için yemeklerden yarım saat önce bir bardak alkali su için. Yemeklerden önce içeceğiniz 1 bardak alkali su ayrıca; sindirim sisteminiz çalışırken vücudunuz sindirim sularını üretmek için vücuda gerekli suyu bu şekilde tedarik edecektir.

3.Enerji artırır: Dehidrasyon yorgun hissetmenizi sağlar ve vücudunuzun ihtiyacı olan suyu kaybettirir. Alkali su, sade sudan daha iyi hidratlama özelliğine sahiptir ve bağırsaklarda kolaylıkla emilim sağlar. Profesyonel bisikletli sporcu denekler üzerinde yapılan araştırmalara göre; alkali su içiminden sonra sporcularda enerji artması gözlenmiştir.

4. Kas fonksiyonunu iyileştirir: Yeterli ve düzenli su içmek egzersiz yaparken kas krampını önlemeye yardımcı olur. Egzersiz yaparken, dayanıklılığınızı arttırmak isterseniz, listenizin en üstünde doğru hidrasyon olmalıdır. Yani vücudunuzu susuz bırakmayıp vücudunuza sağlıklı su depolamalısınız. Alkali su; kaslarda laktik asit oluşumuna direnmeye yardımcı olur. Bu yüzden atletler antrenman yapmadan önce kendilerini alkalize etmek için alkali su içerler. Kaslardaki laktik asit oluşumuna ne kadar uzun süre direnirseniz, vücudunuz kaloriyi daha uzun süre yakabilir.

5. Sindirim Sağlığını İyileştirir: Dehidrasyon, bağırsaklarınızı kurutur ve kabızlığa sebep olur. Kabızlığın bir numaralı nedeni vücudun dehidrasyona uğrayıp susuz kalmasıdır. Alkali suyun sindirim sistemi sağlığı ile pozitif bir bağlantısı vardır; alkali su sindirim sisteminde yaşayan faydalı bakterileri destekleyerek kolon sağlığını korumaya yardımcı olur.

Sağlıklı alkalin seviyesine sahip bir vücut, yüksek asitlik düzeyine sahip bir vücuttan her zaman daha kolay kilo verir. Alkali su için sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo verin!

Sitede Ara

7/24 Kesintisiz Hizmet

7/24 Kesintisiz Hizmet

Her türlü teknik sorun ve taleplerinize tek bir numarayla "444 04 20" Rainwater iDrink Müşteri Hizmetlerinden 7/24 kesintisiz ulaşım imkanı. 

Kartuş değişimi, teknik arıza gibi taleplere 5 saat içinde yerinde çözüm ve Sigorta Desteği

İster Dönüştürün İster Değiştirin

İster Dönüştürün İster Değiştirin

"Eski Sebilinizi İsterseniz Dönüştürelim İsterseniz Yenisini Verelim"

Markası, modeli ne olursa olsun mevcut sebilinizi Rainwater iDrink Arıtma Sistemine bağlayabilir ya da farklı ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek yeni sebil teknolojilerini kullanımına sunabiliriniz.

İletişime Geçin
Eylem Çağrısı Logo

Bayilik / Teknik Servis / Çözüm Ortaklığı

Türkiye'nin Alkali Su'da 1 Numaralı Sistemi için Bayimiz, Teknik Servisimiz veya Çözüm Ortağımız olmak isterseniz, sizleri bekliyoruz.

10 Yıl Garanti (2+8)

10 Yıl Garanti (2+8)

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

En İyi Fiyat + Orjinal Yedek Parça Garantisi

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Maksimum 3 Saatte Servis Desteği, Geçici Cihaz Temini

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

Koşulsuz 100 Gün İade Garantisi

24 Saat Call Center Desteği

24 Saat Call Center Desteği

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta

Su Basma Riskine Karşı 10 Yıl Sigorta